Przejdź do treści

Nowa bydgoska gra miejska śladem Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O!

  Jesteśmy po wielkiej premierze najnowszej bydgoskiej gry miejskiej „Bydgoski fracht” autorstwa grupy młodzieży reprezentującej Zespół Szkół Chemicznych  – Technikum Obsługi Turystycznej w Bydgoszczy, którzy w ramach praktyk uczniowskich stworzyli atrakcyjną formę poznawania miasta od jego przemysłowej strony i w kontekście jego nierozerwalnej więzi z wodą.

  „Bydgoski fracht” to nowe spojrzenie na przemysłowo-rzemieślniczą panoramę i historię miasta, którego rozwój od zarania dziejów oparty był o związek z Brdą. Fracht bowiem, to nic innego, jak opłata za przewóz towarów  drogą wodną. O ten koncept oparta została narracja nowej gry miejskiej zaprojektowanej przez Technikum Obsługi Turystycznej w Bydgoszczy.

  Zabawa rozpoczyna się na Wyspie Młyńskiej, aby następnie kierować uczestników zagadkami i łamigłówkami  do kolejnych obiektów Szlaku TeH2O związanych bezpośrednio z wodą oraz handlem drogą wodną.

  Scenariusz gry przewiduje 85 minut zaangażowanych poszukiwań i wcielania się w rolę żyjących i pracujących na wodzie (barkach) szyprów, trudniących się handlem śródlądowym.

  Celem gry jest jak najszybsze skolekcjonowanie towarów i narzędzi niezbędnych do spławu.

  „Bydgoski fracht” to nauka przez zabawę i możliwość przybliżenia uczestnikom gry koncepcji Szlaku TeH2O oraz związanych z nim tajemnic.

  W najbliższym czasie planowane jest włączenie gry do stałej oferty Szlaku TeH2O, a o jej dostępności będziemy informować na bieżąco.

  Więcej zdjęć na naszym fanpage’u na Facebooku!

  Skip to content