Przejdź do treści

TeHoFest 2016

Plakat TehoFest 2016

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy to wydarzenie kierowane do bydgoszczan szczególnie zainteresowanych przemysłową historią miasta oraz miłośników industrialu z innych części kraju. 10 września to okazja by zwiedzić obiekty znajdujące się na Szlaku w niecodziennej atmosferze. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez zarządców obiektów szlakowych nie zabraknie propozycji dla odbiorców w każdym wieku.

Uwaga !
10 września w ramach TehoFest – Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy będziemy mieli dla Was wiele propozycji wspólnej zabawy. Wśród nich znajdzie się między innymi gra miejska oraz warsztaty modelarskie zorganizowane przez MOB. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

14:00-16:00 Europejskie Centrum Pieniądza
Flisacka łajba – warsztaty modelarskie ( zapisy: promocja@muzeum.bydgoszcz.pl) – to spotkanie dla przyszłych pasjonatów modelarstwa. Podczas warsztatów zajmiemy się budową autorskiej łodzi flisackiej. W oparciu o doświadczenia budowniczych i z wykorzystaniem konstrukcji oryginalnych łajb, uczestnicy zaprojektują swoje platformy transportowe. Zaprezentowane zostaną najpopularniejsze materiały wykorzystywane w modelarskie. Każdy z uczestników będzie miał możliwość sfotografowania łajby na przygotowanej dioramie.

11.00 – 14.00 Szlakiem afery! – wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy na grę miejską „Szlakiem Afery”. Razem z dr Teofilem Orłowskim, znanym bydgoskim chemikiem i znawcą fotografii przeniesiemy się w lata 30. XX w. Wspólnie rozwiążemy kryminalną zagadkę nieschodzącą z czołówek gazet.
W grze może wziąć udział każdy. Zgłoszenia do gry przyjmowane są do 8 września 2016 r. do godz. 15.00 poprzez pocztę elektroniczną:
dariusz.lesniewski@muzeum.bydgoszcz.pl lub telefonicznie:
(52) 58-59-983 lub (52) 58-59-966
Podczas zgłoszenia należy podać:
– liczbę członków grupy (od 2 do 5 osób),
– imiona i nazwiska członków grupy
– dane kontaktowe do pełnoletniego członka grupy (minimum jedna osoba w grupie musi być pełnoletnia). Dla drużyn z najlepszym wynikiem czekają nagrody rzeczowe. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Skip to content